Mi a gond a hagyatékokkal?

Címkék: műkereskedelem, Petőfi Irodalmi Múzeum, aukció

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Címkék: műkereskedelem, műgyűjtés, London, New York, impresszionisták, aukció

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Címkék: Radnóti Miklós, Gyarmati Fanni, műtárgyvásárlás, műkereskedelem, aukció

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Címkék: műkereskedelem, bibliofília, aukció, Párizs, London, Manet

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Címkék: Szépművészeti Múzeum, műgyűjtés, műkereskedelem, aukció

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Címkefelhő

kiállítás (116),Magyar Nemzeti Galéria (57),MúzeumCafé folyóirat (56),Szépművészeti Múzeum (47),kultúrpolitika (36),programajánló (30),történelem (27),műgyűjtés (27),kortárs művészet (23),politika (23),interjú (23),Párizs (22),avantgárd (22),irodalom (22),múzeumépítészet (20),építészet (20),műkereskedelem (17),gyűjteménygyarapítás (17),fotográfia (16),Szentendre (16),videó (16),Petőfi Irodalmi Múzeum (15),régészet (14),Ludwig Múzeum (13),restaurálás (13),Műcsarnok (12),restitúció (11),műtárgyvásárlás (11),Nemzeti Múzeum (11),élő MúzeumCafé (11),Capa Központ (10),digitalizálás (10),grafika (10),szobrászat (10),iparművészet (9),Picasso (9),holokauszt (8),film (8),Kiscelli Múzeum (7),Garas Klára (7),Bécs (7),múzeumpedagógia (6),Néprajzi Múzeum (6),Rippl-Rónai József (6),Liget Budapest (6),Román Csarnok (6),világháború (6),színház (6),Allegro Barbaro (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Kassák Múzeum (6),rendszerváltás (5),néprajz (5),kortárs (5),könyvajánló (5),New York (5),aukció (5),Értéktár Program (5),Nyolcak (5),Power 50 lista (5),Hopp Ferenc Múzeum (4),Velence (4),wanted (4),Baán László (4),Rembrandt (4),látogatottság (4),Pécs (4),örökségvédelem (4),konferencia (4),szocreál (4),könyv (4),Ady Endre (4),fotóművészet (4),Bartók Béla (4),Bálint Endre (4),Élő MúzeumCafé (4),zene (4),Csontváry (4),városi séta (4),Európai Iskola (4),Louvre-Lens (4),Skanzen (4),Louvre (4),kézirat (3),Budapest Galéria (3),I. világháború (3),előadás (3),Czóbel Béla (3),kulturpolitika (3),impresszionisták (3),ganymed goes europe (3),Derkovits Gyula (3),Anna Margit (3),Erdély (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),műtárgyvédelem (3),sport (3),Aczél György (3),modernizmus (3),emlékezet (3),MúzeumCafé Díj (3),Bauhaus (3),dizájn (3),Caravaggio (3),Iparművészeti Múzeum (3),London (3),műemlékvédelem (3),MúzeumCafé díj (2),Magyar Zsidó Múzeum (2),magángyűjtemény (2),örökség (2),Seuso-kincs (2),Berlin (2),Artpool (2),fortepan (2),múzeumi rendszer (2),pop art (2),keleti művészet (2),Barcelona (2),Milánó (2),Textúra (2),MúzeumNegyed (2),relikvia (2),Vadak (2),Art Market Budapest (2),Szeged (2),Chagall (2),internet (2),címlap (2),Ország Lili (2),MúzeumCafé könyvek (2),Holokauszt (2),MűvészetMalom (2),Lektorátus (2),Szántó Piroska (2),Zsolnay (2),Vermeer (2),Vasarely (2),dokumentum (2),Modigliani (2),múzeum (2),fotó (2),kert (2),Trieszt (1),porté (1),emlékmúzeum (1),temető (1),MúzeumCafé könyv (1),MOME (1),installáció (1),Kijev (1),oktatás (1),Leonardo (1),Richard Wagner Múzeum (1),Kassák Lajos (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),Moszkva (1),Bayreuth (1),Vasarely Múzeum (1),Balaton (1),Budavár (1),stressz (1),Amszterdam (1),Miskolc (1),Centre Pompidou (1),BTM (1),velence (1),Múzeum-kert (1),Román csarnok (1), Bécs (1),Műemlék (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),krimi (1),Múzeumkert (1),Győr (1),Amerika (1),orosz művészet (1),Színháztörténeti Múzeum (1),Batthyány Gyula (1),Vaszary-villa (1),Sziklakórház (1),interaktivitás (1),törénelem (1),egyház (1),kommunikáció (1),műkincslopás (1),múzeumelmélet (1),art deco (1),animáció (1),Kimt (1),Sopron (1),kastélypark (1),Bosch (1),médiaművészet (1),nők (1),Tiszadob (1),emlékhely (1),portré (1),várostörténet (1),Kecskemét (1),1956 (1),popzene (1),Disputa (1),El Kazovszkij (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),etnográfia (1),Olaszország (1),vadászat (1),zsidóság (1),Albertina (1),kultúrtörténet (1),Képzőművészeti Egyetem (1),Velencei Biennále (1),Múzeumok Éjszakája (1),Lengyelország (1),gender (1),emigráció (1),beszélgetés (1),Art Capital (1),Fortepan (1),Andrássy (1),kastély (1),Vatikán (1),megnyitó (1),helytörténet (1),emlékmű (1),jótékonyság (1),KEMKI (1),bevándorlás (1),progarmajánló (1),szalon (1),adatbázis (1),restitucio (1),könyvtár (1),királynő (1),Nagy-Britannia (1),kutatás (1),MANK (1),felújítás (1),Toulouse-Lautrec (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Kieselbach Galéria (1),Guggenheim Múzeum (1),tárlatvezetés (1),balaton (1),Prado (1),Magnum Photos (1),bibliofília (1),Manet (1),Természettudományi Múzeum (1),muzeológia (1),Kratochwill Mimi (1),Keserü Ilona (1),Vaszary Villa (1),Duchamp (1),Dada (1),Csernus Tibor (1),Nagyvilág (1),MúzeumCafé (1),BÁV (1),Vaszary János (1),Vajda Júlia (1),védettség (1),hamisítás (1),Lucian Freud (1),Rozsda Endre (1),Bukta Imre (1),műtárgylopás (1),veduta (1),Benczúr Gyula (1),Matisse (1),műemlék (1),Ani (1),Óbuda (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Népessy Noémi (1),elhurcolt műkincsek (1),Prága (1),Sinkó Katalin (1),Garas Kára (1),Kocsis Zoltán (1),olimpia (1),Ámos Imre (1),Cloisters (1),Mravik László (1),dinoszaurusz (1),ajánló (1),Aristide Maillol (1),Bálint Ház (1),Elgin-márványok (1),Athén (1),Ernst Múzeum (1),Velázquez (1),teremőr (1),fotógráfia (1),szobor (1),Székesfehérvár (1),Google Art Project (1),Moholy-Nagy László (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),Várkert Bazár (1),erdély (1),Római Iskola (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),porgramajánló (1),MTA (1),egyiptológia (1),Fabényi Júlia (1),Műértő (1),szürrealizmus (1),Frida Kahlo (1),kina (1),Munkácsy Mihály (1),Kína (1),Debrecen (1),Márffy Ödön (1),közösségi oldalak (1),szeged (1),Metz (1),Christie’s (1),Pinault (1),François Gilot (1),Vallauris (1),Balaton (1),gyerekeknek (1),Siófok (1),retró (1),Guernica (1),Palazzo Grassi (1),irodalomtörténet (1),Rijksmuseum (1),kínai művészet (1),Radnóti Miklós (1),Gyarmati Fanni (1),Csinszka (1),dada (1),Művészetmalom (1),gallery weekend (1),kultusz (1),Guggenheim Muzeum (1),városliget (1),századforduló (1),Budapest100 (1)