A múzeumok magazinja

Mi a gond a hagyatékokkal?

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Radnóti Fanni hagyatékából vásárolt a múzeum

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

56 millió forint egyetlen kötetért – de milyen kötet ez!

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Breaking News: árverésen vett reneszánsz kőfaragványt a Szépművészeti

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

A múzeumok magazinja

blogavatar

Utolsó kommentek

Címkefelhő

kiállítás (140),MúzeumCafé folyóirat (68),Magyar Nemzeti Galéria (62),Szépművészeti Múzeum (51),kultúrpolitika (42),programajánló (38),műgyűjtés (33),történelem (32),kortárs művészet (30),építészet (29),irodalom (28),politika (27),Párizs (26),interjú (25),avantgárd (24),múzeumépítészet (22),fotográfia (22),Petőfi Irodalmi Múzeum (20),Szentendre (20),régészet (19),gyűjteménygyarapítás (18),műkereskedelem (18),videó (17),Ludwig Múzeum (17),Nemzeti Múzeum (15),restaurálás (15),Műcsarnok (14),iparművészet (14),film (14),szobrászat (13),grafika (12),Bécs (11),restitúció (11),műtárgyvásárlás (11),Capa Központ (11),élő MúzeumCafé (11),Picasso (10),digitalizálás (10),Kiscelli Múzeum (9),holokauszt (8),színház (8),Néprajzi Múzeum (7),Garas Klára (7),néprajz (7),Kassák Múzeum (7),zene (7),múzeumpedagógia (6),Liget Budapest (6),Allegro Barbaro (6),Power 50 lista (6),London (6),könyv (6),könyvajánló (6),Román Csarnok (6),világháború (6),Rippl-Rónai József (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Hopp Ferenc Múzeum (6),aukció (5),Értéktár Program (5),Nyolcak (5),Európai Iskola (5),Ady Endre (5),rendszerváltás (5),kortárs (5),fotóművészet (5),New York (5),wanted (4),Rembrandt (4),Skanzen (4),Bartók Béla (4),MúzeumCafé Díj (4),konferencia (4),festészet (4),városi séta (4),Louvre (4),Louvre-Lens (4),Velence (4),Berlin (4),Pécs (4),örökségvédelem (4),Baán László (4),Bauhaus (4),látogatottság (4),Élő MúzeumCafé (4),Bálint Endre (4),Csontváry (4),szocreál (4),Budapest Galéria (3),kulturpolitika (3),Vaszary-villa (3),kézirat (3),Aczél György (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),I. világháború (3),Czóbel Béla (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),Seuso-kincs (3),keleti művészet (3),előadás (3),Iparművészeti Múzeum (3),impresszionisták (3),műtárgyvédelem (3),ganymed goes europe (3),Caravaggio (3),Anna Margit (3),emlékezet (3),sport (3),Vasarely (3),műemlékvédelem (3),modernizmus (3),MúzeumCafé díj (3),dizájn (3),Derkovits Gyula (3),Erdély (3),múzeumelmélet (2),Ország Lili (2),címlap (2),örökség (2),relikvia (2),internet (2),kert (2),magángyűjtemény (2),ajánló (2),Modigliani (2),fortepan (2),MúzeumNegyed (2),Balaton (2),zsidóság (2),Csinszka (2),Milánó (2),fotó (2),Zsolnay (2),Holokauszt (2),MúzeumCafé könyvek (2),Textúra (2),Art Capital (2),dokumentum (2),Artpool (2),MűvészetMalom (2),Fővárosi Képtár (2),Szántó Piroska (2),Vasarely Múzeum (2),múzeum (2),Szeged (2),Chagall (2),Vermeer (2),múzeumi rendszer (2),pop art (2),Barcelona (2),Lektorátus (2),Art Market Budapest (2),Román csarnok (2),Frida Kahlo (2),Vadak (2),Kassák Lajos (1),törénelem (1),Győr (1),Batthyány Gyula (1),Balaton (1),műkincslopás (1),orosz művészet (1),Trieszt (1),vadászat (1),Velencei Biennále (1),kastélypark (1),kastély (1),emlékmű (1),Fortepan (1),megnyitó (1),KEMKI (1),kommunikáció (1),gender (1),oktatás (1),médiaművészet (1),nők (1),Andrássy (1),Amerika (1),Bosch (1),bevándorlás (1),porté (1),installáció (1),temető (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),Színháztörténeti Múzeum (1),belsőépítészet (1),Madrid (1),OSZMI (1),MúzeumCafé könyv (1),helytörténet (1),BTM (1),Múzeum-kert (1),Múzeumkert (1),Vatikán (1),art deco (1),Tiszadob (1),Pompidou (1),op art (1),Sziget Fesztivál (1),digitalizáció (1),politikai (1),Szendendre (1),művészettörténet (1),Brüsszel (1), (1),Közlekedési Múzeum (1),Klimt (1),szecesszió (1),Schiele (1),Szombathely (1),plakát (1),Budavár (1),Centre Pompidou (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),portré (1),emlékhely (1),Sopron (1),jótékonyság (1),Olaszország (1),Múzeumok Éjszakája (1),1956 (1),etnográfia (1),El Kazovszkij (1),Disputa (1),popzene (1),Kecskemét (1),várostörténet (1),beszélgetés (1),Képzőművészeti Egyetem (1),Kijev (1),Moszkva (1),emlékmúzeum (1),MOME (1),interaktivitás (1),egyház (1),Bayreuth (1),Richard Wagner Múzeum (1),Albertina (1),kultúrtörténet (1),emigráció (1),Lengyelország (1),Leonardo (1),animáció (1),Rijksmuseum (1),könyvtár (1),restitucio (1),Nagy-Britannia (1),királynő (1),balaton (1),tárlatvezetés (1),szalon (1),adatbázis (1),Kieselbach Galéria (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Guggenheim Múzeum (1),MANK (1),kutatás (1),Vaszary Villa (1),Keserü Ilona (1),Manet (1),bibliofília (1),Természettudományi Múzeum (1),dinoszaurusz (1),Siófok (1),gyerekeknek (1),Prado (1),Magnum Photos (1),Dada (1),Duchamp (1),Csernus Tibor (1),Kratochwill Mimi (1),muzeológia (1),felújítás (1),Toulouse-Lautrec (1),BÁV (1),Vaszary János (1),Vajda Júlia (1),védettség (1),műemlék (1),hamisítás (1),Lucian Freud (1),Rozsda Endre (1),Bukta Imre (1),műtárgylopás (1),veduta (1),Benczúr Gyula (1),Matisse (1),Ani (1),olimpia (1),Népessy Noémi (1),Óbuda (1),elhurcolt műkincsek (1),Prága (1),Nagyvilág (1),MúzeumCafé (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Sinkó Katalin (1),Ámos Imre (1),Kocsis Zoltán (1),Cloisters (1),Mravik László (1),Garas Kára (1),retró (1),Guernica (1),kina (1),szürrealizmus (1),Munkácsy Mihály (1),Kína (1),Fabényi Júlia (1),Műértő (1),erdély (1),Várkert Bazár (1),Elgin-márványok (1),Aristide Maillol (1),Athén (1),Velázquez (1),Ernst Múzeum (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Római Iskola (1),stressz (1),velence (1),Amszterdam (1),Miskolc (1),krimi (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),Műemlék (1), Bécs (1),MTA (1),porgramajánló (1),egyiptológia (1),Budapest100 (1),Kimt (1),Bálint Ház (1),teremőr (1),irodalomtörténet (1),Palazzo Grassi (1),kultusz (1),gallery weekend (1),városliget (1),Guggenheim Muzeum (1),Pinault (1),Christie’s (1),François Gilot (1),Vallauris (1),szeged (1),közösségi oldalak (1),Metz (1),progarmajánló (1),századforduló (1),szobor (1),Székesfehérvár (1),Google Art Project (1),Moholy-Nagy László (1),fotógráfia (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),Debrecen (1),Márffy Ödön (1),dada (1),Művészetmalom (1),kínai művészet (1),Radnóti Miklós (1),Gyarmati Fanni (1),Sziklakórház (1)