A múzeumok magazinja

Mi a gond a hagyatékokkal?

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Radnóti Fanni hagyatékából vásárolt a múzeum

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

56 millió forint egyetlen kötetért – de milyen kötet ez!

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Breaking News: árverésen vett reneszánsz kőfaragványt a Szépművészeti

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

A múzeumok magazinja

blogavatar

Utolsó kommentek

Címkefelhő

kiállítás (139),MúzeumCafé folyóirat (66),Magyar Nemzeti Galéria (61),Szépművészeti Múzeum (50),kultúrpolitika (39),programajánló (38),műgyűjtés (33),történelem (31),kortárs művészet (28),építészet (28),irodalom (27),politika (26),interjú (25),Párizs (25),avantgárd (24),múzeumépítészet (22),fotográfia (21),Szentendre (20),régészet (18),műkereskedelem (18),Petőfi Irodalmi Múzeum (18),gyűjteménygyarapítás (18),videó (17),restaurálás (15),iparművészet (14),Műcsarnok (14),Ludwig Múzeum (14),film (14),Nemzeti Múzeum (13),szobrászat (13),grafika (12),élő MúzeumCafé (11),műtárgyvásárlás (11),Capa Központ (11),Bécs (11),restitúció (11),digitalizálás (10),Picasso (10),Kiscelli Múzeum (9),színház (8),holokauszt (8),Garas Klára (7),Kassák Múzeum (7),zene (7),Néprajzi Múzeum (7),múzeumpedagógia (6),Power 50 lista (6),néprajz (6),könyvajánló (6),világháború (6),Rippl-Rónai József (6),London (6),Román Csarnok (6),Allegro Barbaro (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Liget Budapest (6),fotóművészet (5),rendszerváltás (5),New York (5),kortárs (5),Ady Endre (5),Hopp Ferenc Múzeum (5),Nyolcak (5),Értéktár Program (5),Európai Iskola (5),aukció (5),könyv (5),konferencia (4),Csontváry (4),szocreál (4),Bauhaus (4),wanted (4),Skanzen (4),Rembrandt (4),Berlin (4),MúzeumCafé Díj (4),Velence (4),Louvre (4),Baán László (4),látogatottság (4),örökségvédelem (4),Élő MúzeumCafé (4),Louvre-Lens (4),festészet (4),Bartók Béla (4),Pécs (4),Bálint Endre (4),városi séta (4),kulturpolitika (3),I. világháború (3),műtárgyvédelem (3),Caravaggio (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),Budapest Galéria (3),kézirat (3),impresszionisták (3),Erdély (3),sport (3),modernizmus (3),Vasarely (3),műemlékvédelem (3),előadás (3),emlékezet (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),Aczél György (3),Anna Margit (3),dizájn (3),keleti művészet (3),Derkovits Gyula (3),ganymed goes europe (3),Vaszary-villa (3),Czóbel Béla (3),Iparművészeti Múzeum (3),Seuso-kincs (3),pop art (2),múzeumi rendszer (2),MúzeumCafé díj (2),Art Market Budapest (2),Chagall (2),fotó (2),múzeumelmélet (2),Balaton (2),Art Capital (2),Modigliani (2),internet (2),fortepan (2),Barcelona (2),címlap (2),dokumentum (2),magángyűjtemény (2),kert (2),ajánló (2),relikvia (2),Szántó Piroska (2),Artpool (2),Román csarnok (2),Textúra (2),Frida Kahlo (2),MűvészetMalom (2),örökség (2),Vermeer (2),Lektorátus (2),MúzeumNegyed (2),Ország Lili (2),Milánó (2),Holokauszt (2),Vadak (2),Csinszka (2),zsidóság (2),Szeged (2),Fővárosi Képtár (2),múzeum (2),Zsolnay (2),MúzeumCafé könyvek (2),Bosch (1),nők (1),médiaművészet (1),bevándorlás (1),porté (1),Kassák Lajos (1),oktatás (1),Vasarely Múzeum (1),Trieszt (1),orosz művészet (1),Balaton (1),Sziklakórház (1),törénelem (1),Batthyány Gyula (1),Győr (1),Amerika (1),műkincslopás (1),Fortepan (1),Andrássy (1),kastély (1),vadászat (1),megnyitó (1),KEMKI (1),gender (1),kommunikáció (1),Velencei Biennále (1),emlékmű (1),kastélypark (1),emlékmúzeum (1),MúzeumCafé könyv (1),helytörténet (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),temető (1),belsőépítészet (1),Színháztörténeti Múzeum (1),art deco (1),Tiszadob (1),Múzeum-kert (1),Budavár (1),BTM (1),Múzeumkert (1),Vatikán (1),OSZMI (1),Madrid (1), (1),Közlekedési Múzeum (1),digitalizáció (1),Sziget Fesztivál (1),Szendendre (1),politikai (1),plakát (1),Szombathely (1),op art (1),Pompidou (1),szecesszió (1),Klimt (1),Schiele (1),Centre Pompidou (1),interaktivitás (1),portré (1),Múzeumok Éjszakája (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),emlékhely (1),Olaszország (1),Sopron (1),1956 (1),Kecskemét (1),etnográfia (1),El Kazovszkij (1),Disputa (1),popzene (1),várostörténet (1),jótékonyság (1),beszélgetés (1),Moszkva (1),Bayreuth (1),Kijev (1),installáció (1),egyház (1),MOME (1),Richard Wagner Múzeum (1),Leonardo (1),kultúrtörténet (1),Képzőművészeti Egyetem (1),Albertina (1),emigráció (1),Lengyelország (1),animáció (1),kínai művészet (1),könyvtár (1),restitucio (1),Nagy-Britannia (1),királynő (1),balaton (1),tárlatvezetés (1),szalon (1),adatbázis (1),Kieselbach Galéria (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Guggenheim Múzeum (1),MANK (1),kutatás (1),Vaszary Villa (1),Keserü Ilona (1),Manet (1),bibliofília (1),Természettudományi Múzeum (1),dinoszaurusz (1),Siófok (1),gyerekeknek (1),Prado (1),Magnum Photos (1),Dada (1),Duchamp (1),Csernus Tibor (1),Kratochwill Mimi (1),muzeológia (1),felújítás (1),Toulouse-Lautrec (1),BÁV (1),Vaszary János (1),Vajda Júlia (1),védettség (1),műemlék (1),hamisítás (1),Lucian Freud (1),Rozsda Endre (1),Bukta Imre (1),műtárgylopás (1),veduta (1),Benczúr Gyula (1),Matisse (1),Ani (1),olimpia (1),Népessy Noémi (1),Óbuda (1),elhurcolt műkincsek (1),Prága (1),Nagyvilág (1),MúzeumCafé (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Sinkó Katalin (1),Ámos Imre (1),Kocsis Zoltán (1),Cloisters (1),Mravik László (1),Garas Kára (1),retró (1),Guernica (1),szürrealizmus (1),erdély (1),kina (1),Munkácsy Mihály (1),Műértő (1),Kína (1),Várkert Bazár (1),Ernst Múzeum (1),Aristide Maillol (1),Bálint Ház (1),Elgin-márványok (1),Athén (1),Velázquez (1),Fabényi Júlia (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),velence (1),Műemlék (1),stressz (1),Amszterdam (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),Miskolc (1), Bécs (1),Kimt (1),porgramajánló (1),Római Iskola (1),MTA (1),egyiptológia (1),Budapest100 (1),teremőr (1),fotógráfia (1),irodalomtörténet (1),Palazzo Grassi (1),kultusz (1),gallery weekend (1),városliget (1),Guggenheim Muzeum (1),Pinault (1),Christie’s (1),François Gilot (1),Vallauris (1),szeged (1),közösségi oldalak (1),Metz (1),progarmajánló (1),századforduló (1),szobor (1),Székesfehérvár (1),Google Art Project (1),Moholy-Nagy László (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),Debrecen (1),Márffy Ödön (1),dada (1),Művészetmalom (1),Rijksmuseum (1),Radnóti Miklós (1),Gyarmati Fanni (1),krimi (1)