Mi a gond a hagyatékokkal?

Címkék: műkereskedelem, Petőfi Irodalmi Múzeum, aukció

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Címkék: műkereskedelem, műgyűjtés, London, New York, impresszionisták, aukció

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Címkék: Radnóti Miklós, Gyarmati Fanni, műtárgyvásárlás, műkereskedelem, aukció

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Címkék: műkereskedelem, bibliofília, aukció, Párizs, London, Manet

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Címkék: Szépművészeti Múzeum, műgyűjtés, műkereskedelem, aukció

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Címkefelhő

kiállítás (109),Magyar Nemzeti Galéria (53),MúzeumCafé folyóirat (51),Szépművészeti Múzeum (45),kultúrpolitika (34),programajánló (29),műgyűjtés (26),interjú (23),történelem (22),Párizs (21),politika (21),avantgárd (20),irodalom (20),kortárs művészet (20),építészet (19),múzeumépítészet (17),műkereskedelem (17),fotográfia (16),gyűjteménygyarapítás (16),Petőfi Irodalmi Múzeum (14),Szentendre (14),videó (14),régészet (13),restaurálás (13),Ludwig Múzeum (13),Műcsarnok (12),műtárgyvásárlás (11),élő MúzeumCafé (11),digitalizálás (10),restitúció (10),Capa Központ (10),Picasso (9),grafika (9),szobrászat (9),iparművészet (8),holokauszt (8),Nemzeti Múzeum (8),film (7),Garas Klára (7),Bécs (7),Kiscelli Múzeum (7),világháború (6),Román Csarnok (6),múzeumpedagógia (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Allegro Barbaro (6),Rippl-Rónai József (6),Nyolcak (5),rendszerváltás (5),színház (5),kortárs (5),Power 50 lista (5),aukció (5),Kassák Múzeum (5),Értéktár Program (5),Liget Budapest (5),könyvajánló (5),New York (5),szocreál (4),Ady Endre (4),Bartók Béla (4),fotóművészet (4),wanted (4),Rembrandt (4),Néprajzi Múzeum (4),Velence (4),konferencia (4),Bálint Endre (4),Louvre (4),Baán László (4),zene (4),örökségvédelem (4),Élő MúzeumCafé (4),Csontváry (4),látogatottság (4),Louvre-Lens (4),Pécs (4),városi séta (4),Európai Iskola (3),műemlékvédelem (3),műtárgyvédelem (3),Iparművészeti Múzeum (3),ganymed goes europe (3),kulturpolitika (3),előadás (3),Czóbel Béla (3),London (3),emlékezet (3),I. világháború (3),modernizmus (3),könyv (3),MúzeumCafé Díj (3),kézirat (3),impresszionisták (3),Skanzen (3),Budapest Galéria (3),Aczél György (3),Hopp Ferenc Múzeum (3),Bauhaus (3),néprajz (3),dizájn (3),Anna Margit (3),Derkovits Gyula (3),Caravaggio (3),Vasarely (2),magángyűjtemény (2),Artpool (2),MúzeumCafé díj (2),Berlin (2),Magyar Zsidó Múzeum (2),Milánó (2),Munkásmozgalmi Múzeum (2),Textúra (2),keleti művészet (2),fortepan (2),Seuso-kincs (2),sport (2),internet (2),relikvia (2),Modigliani (2),címlap (2),Erdély (2),MúzeumNegyed (2),Vadak (2),pop art (2),Lektorátus (2),Barcelona (2),Zsolnay (2),Vermeer (2),múzeumi rendszer (2),dokumentum (2),Art Market Budapest (2),Chagall (2),fotó (2),Holokauszt (2),MúzeumCafé könyvek (2),Szántó Piroska (2),Szeged (2),múzeum (2),MűvészetMalom (2),megnyitó (1),Fortepan (1),Andrássy (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),KEMKI (1),védettség (1),krimi (1),emlékmű (1),kastély (1),vadászat (1),Amszterdam (1),nők (1),műemlék (1),stressz (1),médiaművészet (1),Bosch (1),kastélypark (1),hamisítás (1),Miskolc (1),Sziklakórház (1),Rozsda Endre (1),porté (1),BÁV (1),Vaszary János (1),oktatás (1),Batthyány Gyula (1),Győr (1),orosz művészet (1),Vajda Júlia (1),Kassák Lajos (1),Vasarely Múzeum (1),Trieszt (1),kommunikáció (1),törénelem (1),Velencei Biennále (1),Balaton (1),gender (1),Lucian Freud (1),Amerika (1),bevándorlás (1),műkincslopás (1),Matisse (1),veduta (1),Kijev (1),Moszkva (1),emlékmúzeum (1),installáció (1),MOME (1),Bayreuth (1),Richard Wagner Múzeum (1),zsidóság (1),emigráció (1),Lengyelország (1),Leonardo (1),egyház (1),interaktivitás (1),Vatikán (1),Múzeumkert (1),Tiszadob (1),art deco (1),helytörténet (1),Vaszary-villa (1),BTM (1),Centre Pompidou (1),Budavár (1),Román csarnok (1),Múzeum-kert (1),Ország Lili (1),Albertina (1),popzene (1),Disputa (1),várostörténet (1),Kecskemét (1),1956 (1),etnográfia (1),örökség (1),animáció (1),Benczúr Gyula (1),Ani (1),El Kazovszkij (1),Múzeumok Éjszakája (1),Bukta Imre (1),jótékonyság (1),Olaszország (1),beszélgetés (1),Képzőművészeti Egyetem (1),kultúrtörténet (1),Sopron (1),emlékhely (1),portré (1),kert (1),műtárgylopás (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),múzeumelmélet (1),Kimt (1),Pinault (1),Christie’s (1),Palazzo Grassi (1),irodalomtörténet (1),kultusz (1),Metz (1),kutatás (1),Vallauris (1),François Gilot (1),szeged (1),közösségi oldalak (1),MANK (1),Guggenheim Múzeum (1),Toulouse-Lautrec (1),progarmajánló (1),századforduló (1),Nagyvilág (1),Művészetmalom (1),felújítás (1),városliget (1),Kieselbach Galéria (1),gallery weekend (1),Guggenheim Muzeum (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Guernica (1),adatbázis (1),Kratochwill Mimi (1),Csernus Tibor (1),Nagy-Britannia (1),muzeológia (1),könyvtár (1),Dada (1),királynő (1),balaton (1),Vaszary Villa (1),Keserü Ilona (1),Duchamp (1),restitucio (1),Magnum Photos (1),gyerekeknek (1),ajánló (1),Balaton (1),Siófok (1),retró (1),dinoszaurusz (1),Természettudományi Múzeum (1),Prado (1),bibliofília (1),szalon (1),Manet (1),dada (1),MúzeumCafé (1),szürrealizmus (1),Frida Kahlo (1),kina (1),Munkácsy Mihály (1),Kína (1),erdély (1),Ámos Imre (1),Cloisters (1),Velázquez (1),Ernst Múzeum (1),Várkert Bazár (1),Műértő (1),Fabényi Júlia (1),Budapest100 (1),olimpia (1),tárlatvezetés (1), Bécs (1),Műemlék (1),egyiptológia (1),MTA (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Római Iskola (1),Kocsis Zoltán (1),porgramajánló (1),Mravik László (1),Athén (1),Székesfehérvár (1),Debrecen (1),Prága (1),szobor (1),elhurcolt műkincsek (1),Márffy Ödön (1),Csinszka (1),kínai művészet (1),Rijksmuseum (1),Radnóti Miklós (1),Gyarmati Fanni (1),Google Art Project (1),Népessy Noémi (1),Bálint Ház (1),teremőr (1),Garas Kára (1),Aristide Maillol (1),Elgin-márványok (1),fotógráfia (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),Óbuda (1),Moholy-Nagy László (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Sinkó Katalin (1),velence (1)