Mi a gond a hagyatékokkal?

Címkék: műkereskedelem, Petőfi Irodalmi Múzeum, aukció

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Címkék: műkereskedelem, műgyűjtés, London, New York, impresszionisták, aukció

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Címkék: Radnóti Miklós, Gyarmati Fanni, műtárgyvásárlás, műkereskedelem, aukció

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Címkék: műkereskedelem, bibliofília, aukció, Párizs, London, Manet

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Címkék: Szépművészeti Múzeum, műgyűjtés, műkereskedelem, aukció

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Címkefelhő

kiállítás (106),Magyar Nemzeti Galéria (53),MúzeumCafé folyóirat (51),Szépművészeti Múzeum (45),kultúrpolitika (34),programajánló (29),műgyűjtés (26),interjú (23),történelem (21),Párizs (21),politika (21),avantgárd (20),irodalom (19),kortárs művészet (18),műkereskedelem (17),múzeumépítészet (17),fotográfia (16),építészet (16),gyűjteménygyarapítás (15),videó (14),Petőfi Irodalmi Múzeum (14),Szentendre (14),régészet (13),restaurálás (13),Ludwig Múzeum (12),Műcsarnok (12),élő MúzeumCafé (11),műtárgyvásárlás (11),digitalizálás (10),restitúció (10),Capa Központ (10),Picasso (9),szobrászat (9),holokauszt (8),grafika (8),Nemzeti Múzeum (8),film (7),Garas Klára (7),Kiscelli Múzeum (7),iparművészet (6),múzeumpedagógia (6),Rippl-Rónai József (6),világháború (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Allegro Barbaro (6),Bécs (6),Román Csarnok (6),kortárs (5),Kassák Múzeum (5),Liget Budapest (5),Nyolcak (5),rendszerváltás (5),New York (5),színház (5),aukció (5),Power 50 lista (5),könyvajánló (5),Értéktár Program (5),szocreál (4),Bartók Béla (4),Csontváry (4),Ady Endre (4),örökségvédelem (4),Rembrandt (4),Louvre-Lens (4),Velence (4),fotóművészet (4),Baán László (4),Néprajzi Múzeum (4),konferencia (4),Élő MúzeumCafé (4),Bálint Endre (4),Louvre (4),látogatottság (4),Pécs (4),városi séta (4),zene (4),wanted (4),könyv (3),műemlékvédelem (3),Aczél György (3),Budapest Galéria (3),I. világháború (3),Czóbel Béla (3),modernizmus (3),kulturpolitika (3),London (3),impresszionisták (3),műtárgyvédelem (3),Hopp Ferenc Múzeum (3),MúzeumCafé Díj (3),előadás (3),emlékezet (3),ganymed goes europe (3),Európai Iskola (3),Derkovits Gyula (3),Caravaggio (3),Anna Margit (3),kézirat (3),MúzeumCafé díj (2),Bauhaus (2),Berlin (2),fortepan (2),Artpool (2),keleti művészet (2),Munkásmozgalmi Múzeum (2),Seuso-kincs (2),magángyűjtemény (2),relikvia (2),internet (2),Textúra (2),Magyar Zsidó Múzeum (2),Milánó (2),Iparművészeti Múzeum (2),MúzeumNegyed (2),Skanzen (2),néprajz (2),címlap (2),sport (2),MúzeumCafé könyvek (2),Lektorátus (2),múzeumi rendszer (2),Vermeer (2),Vasarely (2),MűvészetMalom (2),Vadak (2),Art Market Budapest (2),Chagall (2),dokumentum (2),Erdély (2),Szántó Piroska (2),múzeum (2),pop art (2),Holokauszt (2),Barcelona (2),fotó (2),Szeged (2),Modigliani (2),Zsolnay (2),dizájn (2),Balaton (1),Győr (1),interaktivitás (1),MOME (1),Kijev (1),Moszkva (1),oktatás (1),porté (1),emlékmúzeum (1),orosz művészet (1),Kassák Lajos (1),installáció (1),egyház (1),Román csarnok (1),velence (1),Múzeumkert (1),stressz (1),Vaszary-villa (1),Műemlék (1), Bécs (1),egyiptológia (1),Vatikán (1),Budapest100 (1),Kimt (1),Amszterdam (1),Miskolc (1),Vasarely Múzeum (1),törénelem (1),Budavár (1),Batthyány Gyula (1),Sziklakórház (1),Múzeum-kert (1),BTM (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),krimi (1),Centre Pompidou (1),Amerika (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),műkincslopás (1),múzeumelmélet (1),kert (1),emlékhely (1),nők (1),vadászat (1),kastélypark (1),Bosch (1),médiaművészet (1),animáció (1),portré (1),várostörténet (1),Kecskemét (1),1956 (1),Múzeumok Éjszakája (1),popzene (1),Disputa (1),El Kazovszkij (1),MTA (1),örökség (1),etnográfia (1),kastély (1),Andrássy (1),zsidóság (1),Ország Lili (1),Albertina (1),kultúrtörténet (1),bevándorlás (1),emigráció (1),Richard Wagner Múzeum (1),Leonardo (1),Trieszt (1),Lengyelország (1),Képzőművészeti Egyetem (1),beszélgetés (1),KEMKI (1),megnyitó (1),Fortepan (1),Sopron (1),emlékmű (1),Olaszország (1),gender (1),kommunikáció (1),Velencei Biennále (1),jótékonyság (1),Bayreuth (1),Guggenheim Muzeum (1),szalon (1),adatbázis (1),restitucio (1),könyvtár (1),Nagy-Britannia (1),kutatás (1),MANK (1),felújítás (1),Toulouse-Lautrec (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Kieselbach Galéria (1),Guggenheim Múzeum (1),királynő (1),tárlatvezetés (1),Magnum Photos (1),muzeológia (1),Prado (1),bibliofília (1),Manet (1),Kratochwill Mimi (1),Csernus Tibor (1),Vaszary Villa (1),balaton (1),Keserü Ilona (1),Duchamp (1),Dada (1),Nagyvilág (1),MúzeumCafé (1),BÁV (1),Vaszary János (1),Vajda Júlia (1),védettség (1),hamisítás (1),Lucian Freud (1),Rozsda Endre (1),Bukta Imre (1),műtárgylopás (1),veduta (1),Benczúr Gyula (1),Matisse (1),műemlék (1),Ani (1),Óbuda (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Népessy Noémi (1),elhurcolt műkincsek (1),Prága (1),Sinkó Katalin (1),Garas Kára (1),Kocsis Zoltán (1),olimpia (1),Ámos Imre (1),Cloisters (1),Mravik László (1),Természettudományi Múzeum (1),dinoszaurusz (1),teremőr (1),fotógráfia (1),Bálint Ház (1),Aristide Maillol (1),Elgin-márványok (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),Moholy-Nagy László (1),Debrecen (1),Márffy Ödön (1),Székesfehérvár (1),szobor (1),Google Art Project (1),Athén (1),Velázquez (1),Műértő (1),Kína (1),Fabényi Júlia (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Római Iskola (1),Munkácsy Mihály (1),kina (1),Várkert Bazár (1),Ernst Múzeum (1),erdély (1),Frida Kahlo (1),szürrealizmus (1),Csinszka (1),Gyarmati Fanni (1),szeged (1),François Gilot (1),közösségi oldalak (1),Metz (1),Christie’s (1),Vallauris (1),Guernica (1),gyerekeknek (1),ajánló (1),Balaton (1),Siófok (1),retró (1),Pinault (1),Palazzo Grassi (1),dada (1),Művészetmalom (1),kínai művészet (1),Rijksmuseum (1),Radnóti Miklós (1),századforduló (1),progarmajánló (1),irodalomtörténet (1),kultusz (1),gallery weekend (1),városliget (1),porgramajánló (1)