Mi a gond a hagyatékokkal?

Címkék: műkereskedelem, Petőfi Irodalmi Múzeum, aukció

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Címkék: műkereskedelem, műgyűjtés, London, New York, impresszionisták, aukció

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Címkék: Radnóti Miklós, Gyarmati Fanni, műtárgyvásárlás, műkereskedelem, aukció

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Címkék: műkereskedelem, bibliofília, aukció, Párizs, London, Manet

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Címkék: Szépművészeti Múzeum, műgyűjtés, műkereskedelem, aukció

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Címkefelhő

kiállítás (128),MúzeumCafé folyóirat (61),Magyar Nemzeti Galéria (59),Szépművészeti Múzeum (49),kultúrpolitika (37),programajánló (35),műgyűjtés (33),történelem (29),irodalom (27),politika (25),kortárs művészet (25),interjú (25),Párizs (24),avantgárd (24),építészet (23),múzeumépítészet (21),fotográfia (21),Szentendre (19),műkereskedelem (18),Petőfi Irodalmi Múzeum (18),gyűjteménygyarapítás (18),videó (17),régészet (16),restaurálás (14),Ludwig Múzeum (14),film (13),Nemzeti Múzeum (13),Műcsarnok (13),grafika (11),élő MúzeumCafé (11),szobrászat (11),iparművészet (11),restitúció (11),műtárgyvásárlás (11),Capa Központ (11),digitalizálás (10),Picasso (10),színház (8),Kiscelli Múzeum (8),Bécs (8),holokauszt (8),Néprajzi Múzeum (7),Kassák Múzeum (7),Garas Klára (7),múzeumpedagógia (6),könyvajánló (6),néprajz (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),zene (6),Allegro Barbaro (6),világháború (6),Liget Budapest (6),Power 50 lista (6),Rippl-Rónai József (6),Román Csarnok (6),New York (5),könyv (5),Európai Iskola (5),Nyolcak (5),Értéktár Program (5),aukció (5),Ady Endre (5),rendszerváltás (5),kortárs (5),fotóművészet (5),Rembrandt (4),MúzeumCafé Díj (4),London (4),Hopp Ferenc Múzeum (4),szocreál (4),látogatottság (4),Baán László (4),Skanzen (4),Velence (4),Bartók Béla (4),Csontváry (4),városi séta (4),Pécs (4),Louvre-Lens (4),wanted (4),Louvre (4),konferencia (4),Bálint Endre (4),Élő MúzeumCafé (4),örökségvédelem (4),Iparművészeti Múzeum (3),műtárgyvédelem (3),Seuso-kincs (3),Czóbel Béla (3),ganymed goes europe (3),I. világháború (3),kulturpolitika (3),emlékezet (3),műemlékvédelem (3),Vasarely (3),Berlin (3),Erdély (3),Bauhaus (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),sport (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),Aczél György (3),Budapest Galéria (3),kézirat (3),Caravaggio (3),festészet (3),impresszionisták (3),Derkovits Gyula (3),Anna Margit (3),dizájn (3),Vaszary-villa (3),előadás (3),modernizmus (3),dokumentum (2),Modigliani (2),Frida Kahlo (2),Balaton (2),ajánló (2),kert (2),Vermeer (2),Art Market Budapest (2),magángyűjtemény (2),örökség (2),Szeged (2),MúzeumCafé díj (2),címlap (2),relikvia (2),Art Capital (2),internet (2),múzeumelmélet (2),Vadak (2),Milánó (2),Textúra (2),MúzeumNegyed (2),fotó (2),MúzeumCafé könyvek (2),Holokauszt (2),Fővárosi Képtár (2),Román csarnok (2),MűvészetMalom (2),pop art (2),Lektorátus (2),Csinszka (2),Barcelona (2),fortepan (2),Szántó Piroska (2),keleti művészet (2),zsidóság (2),Artpool (2),Chagall (2),Zsolnay (2),múzeum (2),Ország Lili (2),múzeumi rendszer (2),Fortepan (1),Madrid (1),op art (1),megnyitó (1),KEMKI (1),Pompidou (1),emlékmű (1),szecesszió (1),Trieszt (1),Győr (1),Balaton (1),orosz művészet (1),Szombathely (1),Batthyány Gyula (1),törénelem (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),krimi (1),plakát (1),Sziklakórház (1),Kassák Lajos (1),Schiele (1),bevándorlás (1),gender (1),Klimt (1),kommunikáció (1),Amerika (1),OSZMI (1),porté (1),oktatás (1),Vasarely Múzeum (1),Velencei Biennále (1),MúzeumCafé könyv (1),Képzőművészeti Egyetem (1),beszélgetés (1),kultúrtörténet (1),Albertina (1),emigráció (1),jótékonyság (1),Olaszország (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),BTM (1),Múzeum-kert (1),emlékhely (1),Sopron (1),Lengyelország (1),Budavár (1),emlékmúzeum (1),installáció (1),Bayreuth (1),Kijev (1),Moszkva (1),Richard Wagner Múzeum (1),MOME (1),Centre Pompidou (1),Leonardo (1),interaktivitás (1),egyház (1),portré (1),Múzeumkert (1),temető (1),Színháztörténeti Múzeum (1),nők (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),műkincslopás (1),belsőépítészet (1),médiaművészet (1),kastély (1),vadászat (1),kastélypark (1),Bosch (1),helytörténet (1),art deco (1),várostörténet (1),popzene (1),Kecskemét (1),1956 (1),Múzeumok Éjszakája (1),Disputa (1),etnográfia (1),animáció (1),Tiszadob (1),El Kazovszkij (1),Vatikán (1),Andrássy (1),Művészetmalom (1),restitucio (1),szalon (1),könyvtár (1),Nagy-Britannia (1),tárlatvezetés (1),királynő (1),adatbázis (1),kutatás (1),Rómer Flóris Múzeum (1),felújítás (1),Kieselbach Galéria (1),Guggenheim Múzeum (1),MANK (1),balaton (1),Vaszary Villa (1),bibliofília (1),Prado (1),Manet (1),Természettudományi Múzeum (1),gyerekeknek (1),dinoszaurusz (1),Magnum Photos (1),muzeológia (1),Duchamp (1),Keserü Ilona (1),Dada (1),Csernus Tibor (1),Kratochwill Mimi (1),Toulouse-Lautrec (1),Nagyvilág (1),BÁV (1),Vaszary János (1),Vajda Júlia (1),védettség (1),műemlék (1),hamisítás (1),Lucian Freud (1),Rozsda Endre (1),Bukta Imre (1),műtárgylopás (1),veduta (1),Benczúr Gyula (1),Matisse (1),Ani (1),olimpia (1),Népessy Noémi (1),Óbuda (1),elhurcolt műkincsek (1),Prága (1),MúzeumCafé (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Sinkó Katalin (1),Ámos Imre (1),Kocsis Zoltán (1),Cloisters (1),Mravik László (1),Garas Kára (1),Siófok (1),retró (1),erdély (1),Várkert Bazár (1),szürrealizmus (1),kina (1),Kína (1),Munkácsy Mihály (1),Ernst Múzeum (1),Velázquez (1),Bálint Ház (1),teremőr (1),Aristide Maillol (1),Elgin-márványok (1),Athén (1),Műértő (1),Fabényi Júlia (1),Műemlék (1), Bécs (1),velence (1),stressz (1),Amszterdam (1),Kimt (1),Budapest100 (1),Római Iskola (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),porgramajánló (1),MTA (1),egyiptológia (1),fotógráfia (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),Palazzo Grassi (1),Pinault (1),irodalomtörténet (1),kultusz (1),Guggenheim Muzeum (1),gallery weekend (1),Christie’s (1),Metz (1),Vallauris (1),Guernica (1),François Gilot (1),szeged (1),közösségi oldalak (1),városliget (1),progarmajánló (1),Székesfehérvár (1),Debrecen (1),szobor (1),Google Art Project (1),Moholy-Nagy László (1),Márffy Ödön (1),Gyarmati Fanni (1),dada (1),századforduló (1),kínai művészet (1),Rijksmuseum (1),Radnóti Miklós (1),Miskolc (1)