Városi múzeumok, a városok mint múzeumok – ez a központi témája a MúzeumCafé 73. számának.
Varga Benedek a szarajevói Háborús Gyermekkor Múzeumát mutatja be, Berényi Marianna a New York-i városi múzeum időszaki kiállításain keresztül vizsgálja az intézmény kapcsolatát a metropolisz lakóival. György Péter a Wien Museumban most is látható Vörös Bécs kiállítás tanulságait foglalja össze, Basics Beatrix a magyarországi városi múzeumok állandó kiállításai közül hoz követendő és kevésbé sikeres példákat, míg Makrai Sonja a fővárosi kerületi helytörténeti gyűjtemények közül ismertet néhányat. Gréczi Emőke a siófoki Fürdőtelep gazdag és terhelt hosszú évszázadán szalad végig, Süveges Gréta Újlipótváros sajátos identitását igyekezett megismerni. Kovács Dániel Berlinben kereste fel a 20. századi politikai fordulatok nyomait és gyűjteményeit, Sóki Diána a Budapest100 program kulisszái mögé enged betekintést egy önkéntes szemével, Hajagos Csaba pedig a 650 éves Kecskemét új várostörténeti kiállításának kurátori koncepcióját mutatja be.
Az interjúk szintén a város tematikához kapcsolódnak: Dúll Andrea környezetpszichológussal és Méhes Mártonnal, hazai és külföldi EKF-programok tanácsadójával Karácsony Ágnes beszélgetett, Hamvay Péter Sándor Tibort, a FSzEK Budapest Gyűjteményének vezetőjét, Péntek Orsolya pedig Népessy Noémit, a BTM új főigazgatóját szólaltatta meg.
A Szemlében Basics Beatrix a Várostörténeti Atlaszok eddigi kiadványaira, Gréczi Emőke a Fővárosi Képtár 1971 című kiállításának katalógusára hívja fel a figyelmet, a Módszertan rovatban Pálinkás Adrienn és Czifra Szabolcs a régészet és az örökségturizmus kapcsolatáról, Mentényi Klára a műemléki épületkutatás alapelveiről ír a lapszámban.
A Híreket Magyar Katalin, a Kalendáriumot Berényi Marianna állította össze, a portréfotókat Szilágyi Lenke készítette, a lapterv Pintér József munkája.
Tárgyfotók: Szesztay Csanád