Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés
A múzeumok magazinja

Mi a gond a hagyatékokkal?

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Radnóti Fanni hagyatékából vásárolt a múzeum

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

56 millió forint egyetlen kötetért – de milyen kötet ez!

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Breaking News: árverésen vett reneszánsz kőfaragványt a Szépművészeti

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

A múzeumok magazinja

blogavatar

Utolsó kommentek

Címkefelhő

kiállítás (173),MúzeumCafé folyóirat (91),Magyar Nemzeti Galéria (70),Szépművészeti Múzeum (61),kultúrpolitika (45),történelem (44),politika (39),programajánló (39),építészet (38),műgyűjtés (35),irodalom (35),fotográfia (33),kortárs művészet (32),avantgárd (30),múzeumépítészet (29),Párizs (29),régészet (28),interjú (26),Nemzeti Múzeum (25),Szentendre (24),Petőfi Irodalmi Múzeum (23),néprajz (21),iparművészet (21),gyűjteménygyarapítás (21),Ludwig Múzeum (21),műkereskedelem (20),grafika (20),restaurálás (19),videó (17),film (17),Bécs (17),szobrászat (17),Műcsarnok (15),színház (13),digitalizálás (12),Capa Központ (11),festészet (11),London (11),restitúció (11),műtárgyvásárlás (11),élő MúzeumCafé (11),Liget Budapest (10),Picasso (10),Kiscelli Múzeum (9),könyv (9),Néprajzi Múzeum (9),Kassák Múzeum (8),zene (8),holokauszt (8),Román Csarnok (7),múzeumpedagógia (7),Hopp Ferenc Múzeum (7),New York (7),Garas Klára (7),Rippl-Rónai József (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),világháború (6),Iparművészeti Múzeum (6),Power 50 lista (6),Allegro Barbaro (6),könyvajánló (6),konferencia (6),Bauhaus (5),Berlin (5),Közlekedési Múzeum (5),MúzeumCafé díj (5),Nyolcak (5),Skanzen (5),rendszerváltás (5),Európai Iskola (5),kortárs (5),aukció (5),látogatottság (5),Értéktár Program (5),Ady Endre (5),modernizmus (5),Vasarely (5),képzőművészet (5),fotóművészet (5),wanted (4),Balaton (4),Seuso-kincs (4),Bartók Béla (4),művészettörténet (4),Rembrandt (4),keleti művészet (4),Vasarely Múzeum (4),Louvre (4),szocreál (4),Pécs (4),Louvre-Lens (4),kert (4),Baán László (4),műemlékvédelem (4),örökségvédelem (4),Csontváry (4),városi séta (4),Velence (4),MúzeumCafé Díj (4),Élő MúzeumCafé (4),múzeum (4),Bálint Endre (4),Trianon (3),sport (3),kézirat (3),covid-19 (3),Erdély (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),internet (3),Aczél György (3),Vaszary-villa (3),műtárgyvédelem (3),ganymed goes europe (3),emlékezet (3),Textúra (3),Budapest Galéria (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),dizájn (3),Czóbel Béla (3),Derkovits Gyula (3),Caravaggio (3),előadás (3),impresszionisták (3),I. világháború (3),Anna Margit (3),kulturpolitika (3), (2),MúzeumCafé könyvek (2),Holokauszt (2),múzeumi rendszer (2),Fővárosi Képtár (2),digitalizáció (2),Vadak (2),divat (2),örökség (2),relikvia (2),Kecskemét (2),MúzeumNegyed (2),1956 (2),Art Market Budapest (2),Budapesti Történeti Múzeum (2),Art Capital (2),dokumentum (2),Magyar Nemzeti Múzeum (2),BTM (2),Frida Kahlo (2),Román csarnok (2),zsidóság (2),Ország Lili (2),Csinszka (2),pop art (2),fotó (2),fortepan (2),Képzőművészeti Egyetem (2),Chagall (2),Modigliani (2),természettudomány (2),Lektorátus (2),múzeumtörténet (2),Artpool (2),ajánló (2),Vermeer (2),Barcelona (2),Milánó (2),Bosch (2),Zsolnay (2),magángyűjtemény (2),múzeumelmélet (2),Szeged (2),címlap (2),MűvészetMalom (2),Szántó Piroska (2),Fortepan (2),kastélypark (1),vadászat (1),installáció (1),megnyitó (1),kultúrtörténet (1),Albertina (1),emlékmúzeum (1),emigráció (1),Moszkva (1),Leonardo (1),Bayreuth (1),Kijev (1),Andrássy (1),Richard Wagner Múzeum (1),Lengyelország (1),kastély (1),emlékhely (1),animáció (1),Múzeumok Éjszakája (1),MOME (1),Rozsda Endre (1),várostörténet (1),popzene (1),Matisse (1),etnográfia (1),Disputa (1),portré (1),szalon (1),Sopron (1),Olaszország (1),jótékonyság (1),El Kazovszkij (1),médiaművészet (1),műkincslopás (1),Lucian Freud (1),nők (1),beszélgetés (1),helytörténet (1),ICOM (1),történetelem (1),Hold (1),Dürer (1),Bábszínház (1),reneszánsz (1),Budapest (1),Városliget (1),Tesla (1),gasztronómia (1),Dalí (1),akadálymentesítés (1),cirkusz (1),múzeumshop (1),Róma (1),MMOK (1),marketing (1),Pulszky Társaság (1),közösségi média (1),Budavári Palota (1),zöldmúzeum (1),Covid (1),díjátadó (1), Kassák Múzeum (1),turizmus (1),természettudományi múzeum (1),koronavírus (1),műtárgylopás (1),covid (1),Bukta Imre (1),Brüsszel (1),art deco (1),Tiszadob (1),KEMKI (1),MúzeumCafé könyv (1),temető (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),Vatikán (1),Múzeumkert (1),Centre Pompidou (1),interaktivitás (1),Budavár (1),Múzeum-kert (1),Benczúr Gyula (1),Színháztörténeti Múzeum (1),veduta (1),Szombathely (1),Schiele (1),plakát (1),Sziget Fesztivál (1),Szendendre (1),politikai (1),Klimt (1),szecesszió (1),OSZMI (1),belsőépítészet (1),Madrid (1),Pompidou (1),op art (1),egyház (1),Amerika (1),századforduló (1),progarmajánló (1),Nagyvilág (1),MúzeumCafé (1),dada (1),Művészetmalom (1),Toulouse-Lautrec (1),városliget (1),kultusz (1),Kieselbach Galéria (1),Rómer Flóris Múzeum (1),felújítás (1),Guggenheim Muzeum (1),gallery weekend (1),királynő (1),kínai művészet (1),Google Art Project (1),Nagy-Britannia (1),elhurcolt műkincsek (1),Moholy-Nagy László (1),Óbuda (1),Népessy Noémi (1),Prága (1),szobor (1),Radnóti Miklós (1),Rijksmuseum (1),Gyarmati Fanni (1),Márffy Ödön (1),Székesfehérvár (1),Debrecen (1),irodalomtörténet (1),Palazzo Grassi (1),tárlatvezetés (1),kutatás (1),Magnum Photos (1),Prado (1),Manet (1),bibliofília (1),muzeológia (1),adatbázis (1),Duchamp (1),Keserü Ilona (1),balaton (1),Dada (1),Kratochwill Mimi (1),Csernus Tibor (1),Természettudományi Múzeum (1),dinoszaurusz (1),MANK (1),közösségi oldalak (1),Metz (1),Guggenheim Múzeum (1),Pinault (1),Christie’s (1),szeged (1),François Gilot (1),Siófok (1),gyerekeknek (1),retró (1),Guernica (1),Vallauris (1),fotógráfia (1),teremőr (1),Sziklakórház (1),hamisítás (1),védettség (1),törénelem (1),Győr (1),Batthyány Gyula (1),krimi (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),stressz (1),olimpia (1),Ani (1),Amszterdam (1),műemlék (1),Miskolc (1),Balaton (1),orosz művészet (1),gender (1),bevándorlás (1),kommunikáció (1),Velencei Biennále (1),Vaszary János (1),BÁV (1),Vaszary Villa (1),Trieszt (1),Vajda Júlia (1),Kassák Lajos (1),porté (1),restitucio (1),könyvtár (1),oktatás (1),velence (1),Műemlék (1),Várkert Bazár (1),Ernst Múzeum (1),Mravik László (1),erdély (1),kina (1),szürrealizmus (1),Velázquez (1),Garas Kára (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Bálint Ház (1),Aristide Maillol (1),Elgin-márványok (1),Sinkó Katalin (1),Athén (1),Munkácsy Mihály (1),Kína (1),Ámos Imre (1),egyiptológia (1),Kocsis Zoltán (1),Budapest100 (1), Bécs (1),Kimt (1),MTA (1),porgramajánló (1),Fabényi Júlia (1),Műértő (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Római Iskola (1),Cloisters (1),emlékmű (1)