Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés
A múzeumok magazinja

Mi a gond a hagyatékokkal?

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Radnóti Fanni hagyatékából vásárolt a múzeum

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

56 millió forint egyetlen kötetért – de milyen kötet ez!

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Breaking News: árverésen vett reneszánsz kőfaragványt a Szépművészeti

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

A múzeumok magazinja

blogavatar

Utolsó kommentek

Címkefelhő

kiállítás (173),MúzeumCafé folyóirat (93),Magyar Nemzeti Galéria (70),Szépművészeti Múzeum (61),történelem (45),kultúrpolitika (45),politika (41),építészet (39),programajánló (39),irodalom (35),műgyűjtés (35),fotográfia (33),múzeumépítészet (32),kortárs művészet (32),avantgárd (30),Párizs (29),régészet (29),interjú (26),Nemzeti Múzeum (25),Szentendre (24),Petőfi Irodalmi Múzeum (23),iparművészet (21),gyűjteménygyarapítás (21),néprajz (21),Ludwig Múzeum (21),restaurálás (20),grafika (20),műkereskedelem (20),videó (17),film (17),Bécs (17),szobrászat (17),Műcsarnok (15),színház (13),digitalizálás (12),festészet (11),Capa Központ (11),műtárgyvásárlás (11),London (11),élő MúzeumCafé (11),restitúció (11),Liget Budapest (10),Picasso (10),Néprajzi Múzeum (9),Kiscelli Múzeum (9),könyv (9),holokauszt (8),zene (8),Kassák Múzeum (8),Garas Klára (7),Román Csarnok (7),múzeumpedagógia (7),New York (7),Hopp Ferenc Múzeum (7),könyvajánló (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Power 50 lista (6),világháború (6),Iparművészeti Múzeum (6),Rippl-Rónai József (6),Allegro Barbaro (6),konferencia (6),kortárs (5),Bauhaus (5),MúzeumCafé díj (5),Berlin (5),Értéktár Program (5),rendszerváltás (5),Közlekedési Múzeum (5),Nyolcak (5),Ady Endre (5),képzőművészet (5),modernizmus (5),Skanzen (5),látogatottság (5),Európai Iskola (5),Vasarely (5),műemlékvédelem (5),aukció (5),fotóművészet (5),wanted (4),szocreál (4),Vasarely Múzeum (4),Csontváry (4),keleti művészet (4),Rembrandt (4),városi séta (4),múzeum (4),kert (4),Louvre (4),Louvre-Lens (4),Baán László (4),Bálint Endre (4),Élő MúzeumCafé (4),művészettörténet (4),Balaton (4),Seuso-kincs (4),Pécs (4),örökségvédelem (4),MúzeumCafé Díj (4),Velence (4),Bartók Béla (4),Vaszary-villa (3),ganymed goes europe (3),Trianon (3),covid-19 (3),internet (3),előadás (3),kulturpolitika (3),impresszionisták (3),kézirat (3),emlékezet (3),Aczél György (3),Caravaggio (3),Erdély (3),sport (3),Budapest Galéria (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),műtárgyvédelem (3),I. világháború (3),Anna Margit (3),dizájn (3),Derkovits Gyula (3),Czóbel Béla (3),Textúra (3),MúzeumNegyed (2),Csinszka (2),fortepan (2),relikvia (2),örökség (2),Szombathely (2),Fővárosi Képtár (2),Art Capital (2),BTM (2),Román csarnok (2), (2),digitalizáció (2),múzeumtörténet (2),természettudomány (2),ICOM (2),divat (2),zsidóság (2),Ország Lili (2),Bosch (2),múzeumelmélet (2),Fortepan (2),Milánó (2),Artpool (2),címlap (2),Kecskemét (2),Képzőművészeti Egyetem (2),Budapesti Történeti Múzeum (2),Modigliani (2),1956 (2),Frida Kahlo (2),Magyar Nemzeti Múzeum (2),magángyűjtemény (2),pop art (2),Art Market Budapest (2),Vermeer (2),Vadak (2),Holokauszt (2),ajánló (2),MúzeumCafé könyvek (2),múzeumi rendszer (2),Szeged (2),Barcelona (2),Lektorátus (2),Chagall (2),dokumentum (2),Szántó Piroska (2),Zsolnay (2),MűvészetMalom (2),fotó (2),Leonardo (1),Vajda Júlia (1),Lengyelország (1),Richard Wagner Múzeum (1),emigráció (1),Albertina (1),installáció (1),Budavár (1),Centre Pompidou (1),Múzeum-kert (1),BÁV (1),Múzeumkert (1),interaktivitás (1),egyház (1),Kijev (1),Moszkva (1),emlékmúzeum (1),kultúrtörténet (1),MOME (1),Bayreuth (1),Sopron (1),popzene (1),Disputa (1),várostörténet (1),Garas Kára (1),Mravik László (1),etnográfia (1),Sinkó Katalin (1),animáció (1),Népessy Noémi (1),Óbuda (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),El Kazovszkij (1),Múzeumok Éjszakája (1),Cloisters (1),Vatikán (1),emlékhely (1),Olaszország (1),jótékonyság (1),beszélgetés (1),hamisítás (1),műemlék (1),portré (1),Ámos Imre (1),Kocsis Zoltán (1),olimpia (1),Ani (1),védettség (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),Bábszínház (1),reneszánsz (1),Róma (1),Bukta Imre (1),természettudományi múzeum (1),MMOK (1),Dürer (1),Hold (1),Városliget (1),cirkusz (1),veduta (1),Budapest (1),történetelem (1),turizmus (1),koronavírus (1),Covid (1),Budavári Palota (1),zöldmúzeum (1),fenntarthatóság (1),környezetvédelem (1),közösségi média (1),marketing (1),műtárgylopás (1),covid (1), Kassák Múzeum (1),díjátadó (1),Pulszky Társaság (1),múzeumshop (1),akadálymentesítés (1),OSZMI (1),belsőépítészet (1),Madrid (1),Pompidou (1),szecesszió (1),op art (1),Színháztörténeti Múzeum (1),temető (1),helytörténet (1),art deco (1),Vaszary János (1),MúzeumCafé könyv (1),műkincslopás (1),Klimt (1),Schiele (1),gasztronómia (1),Brüsszel (1),Tesla (1),Dalí (1),Benczúr Gyula (1),Szendendre (1),politikai (1),Rozsda Endre (1),Lucian Freud (1),plakát (1),Matisse (1),Sziget Fesztivál (1),Tiszadob (1),kastélypark (1),Kratochwill Mimi (1),Moholy-Nagy László (1),Csernus Tibor (1),Dada (1),teremőr (1),fotógráfia (1),muzeológia (1),Magnum Photos (1),szobor (1),Manet (1),bibliofília (1),Prado (1),Google Art Project (1),Bálint Ház (1),Duchamp (1),balaton (1),Várkert Bazár (1),erdély (1),tárlatvezetés (1),kina (1),szürrealizmus (1),Ernst Múzeum (1),Velázquez (1),Elgin-márványok (1),Aristide Maillol (1),Athén (1),Keserü Ilona (1),Vaszary Villa (1),Székesfehérvár (1),Debrecen (1),gallery weekend (1),François Gilot (1),Guggenheim Muzeum (1),Vallauris (1),Guernica (1),városliget (1),szeged (1),közösségi oldalak (1),Palazzo Grassi (1),Pinault (1),irodalomtörténet (1),Metz (1),kultusz (1),progarmajánló (1),századforduló (1),Gyarmati Fanni (1),Radnóti Miklós (1),dinoszaurusz (1),Márffy Ödön (1),Természettudományi Múzeum (1),Rijksmuseum (1),kínai művészet (1),Siófok (1),retró (1),gyerekeknek (1),Művészetmalom (1),dada (1),Munkácsy Mihály (1),Kína (1),felújítás (1),oktatás (1),Trieszt (1),Amerika (1),Toulouse-Lautrec (1),bevándorlás (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Kieselbach Galéria (1),Kassák Lajos (1),orosz művészet (1),MANK (1),Guggenheim Múzeum (1),porté (1),gender (1),kommunikáció (1),vadászat (1),kastély (1),Christie’s (1),Prága (1),nők (1),médiaművészet (1),Andrássy (1),megnyitó (1),Nagyvilág (1),Velencei Biennále (1),MúzeumCafé (1),emlékmű (1),KEMKI (1),Balaton (1),Győr (1),Nagy-Britannia (1),egyiptológia (1),könyvtár (1),Budapest100 (1), Bécs (1),Kimt (1),MTA (1),porgramajánló (1),Fabényi Júlia (1),Műértő (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Római Iskola (1),királynő (1),Műemlék (1),velence (1),kutatás (1),krimi (1),Sziklakórház (1),törénelem (1),Batthyány Gyula (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),adatbázis (1),stressz (1),restitucio (1),szalon (1),Amszterdam (1),Miskolc (1),elhurcolt műkincsek (1)