Help Sales ÁSZF
A múzeumok magazinja

Mi a gond a hagyatékokkal?

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Radnóti Fanni hagyatékából vásárolt a múzeum

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

56 millió forint egyetlen kötetért – de milyen kötet ez!

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Breaking News: árverésen vett reneszánsz kőfaragványt a Szépművészeti

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

A múzeumok magazinja

blogavatar

Utolsó kommentek

Címkefelhő

kiállítás (168),MúzeumCafé folyóirat (81),Magyar Nemzeti Galéria (67),Szépművészeti Múzeum (59),kultúrpolitika (45),történelem (40),politika (38),programajánló (38),építészet (35),műgyűjtés (34),irodalom (33),fotográfia (32),kortárs művészet (32),avantgárd (30),Párizs (28),interjú (26),Nemzeti Múzeum (25),régészet (24),Szentendre (23),Petőfi Irodalmi Múzeum (23),múzeumépítészet (22),gyűjteménygyarapítás (21),iparművészet (20),Ludwig Múzeum (20),műkereskedelem (19),restaurálás (18),grafika (18),videó (17),Bécs (17),film (17),néprajz (16),szobrászat (16),Műcsarnok (15),színház (13),digitalizálás (12),Capa Központ (11),restitúció (11),műtárgyvásárlás (11),London (11),élő MúzeumCafé (11),Picasso (10),Kiscelli Múzeum (9),Liget Budapest (9),festészet (9),holokauszt (8),Kassák Múzeum (8),Néprajzi Múzeum (8),könyv (7),Hopp Ferenc Múzeum (7),Garas Klára (7),zene (7),Iparművészeti Múzeum (6),New York (6),múzeumpedagógia (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),Allegro Barbaro (6),világháború (6),könyvajánló (6),Power 50 lista (6),Román Csarnok (6),Rippl-Rónai József (6),aukció (5),kortárs (5),konferencia (5),rendszerváltás (5),Skanzen (5),Ady Endre (5),fotóművészet (5),Értéktár Program (5),Vasarely (5),Közlekedési Múzeum (5),Bauhaus (5),modernizmus (5),Európai Iskola (5),Nyolcak (5),wanted (4),Élő MúzeumCafé (4),Rembrandt (4),Bartók Béla (4),Bálint Endre (4),városi séta (4),keleti művészet (4),Seuso-kincs (4),Berlin (4),látogatottság (4),szocreál (4),Louvre (4),örökségvédelem (4),múzeum (4),Baán László (4),Louvre-Lens (4),Csontváry (4),Pécs (4),Balaton (4),MúzeumCafé Díj (4),Velence (4),Vasarely Múzeum (4),kert (3),Erdély (3),internet (3),impresszionisták (3),kulturpolitika (3),Aczél György (3),Trianon (3),Budapest Galéria (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),műemlékvédelem (3),műtárgyvédelem (3),kézirat (3),Caravaggio (3),I. világháború (3),Textúra (3),Anna Margit (3),dizájn (3),előadás (3),MúzeumCafé díj (3),Vaszary-villa (3),emlékezet (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),Derkovits Gyula (3),sport (3),képzőművészet (3),Czóbel Béla (3),ganymed goes europe (3),Zsolnay (2),Szeged (2),MúzeumNegyed (2),Csinszka (2),relikvia (2),Frida Kahlo (2),Chagall (2),múzeumelmélet (2),címlap (2),örökség (2),Fortepan (2),pop art (2),Milánó (2),múzeumi rendszer (2),Artpool (2),Art Market Budapest (2),Kecskemét (2),Képzőművészeti Egyetem (2),Ország Lili (2),zsidóság (2),Vadak (2),Barcelona (2),1956 (2),Modigliani (2),Art Capital (2),fortepan (2),Román csarnok (2),Holokauszt (2),Fővárosi Képtár (2),Szántó Piroska (2),dokumentum (2),MúzeumCafé könyvek (2), (2),divat (2),Vermeer (2),Lektorátus (2),MűvészetMalom (2),ajánló (2),fotó (2),magángyűjtemény (2),covid-19 (2),El Kazovszkij (1),Hold (1),etnográfia (1),Dürer (1),ICOM (1),Velencei Biennále (1),díjátadó (1),Bábszínház (1),Disputa (1),reneszánsz (1),popzene (1),Városliget (1),portré (1),cirkusz (1),Pulszky Társaság (1),Budapest (1),gender (1),várostörténet (1),történetelem (1),kommunikáció (1),Múzeumok Éjszakája (1),animáció (1),műtárgylopás (1),Andrássy (1),kastély (1),vadászat (1),kastélypark (1),turizmus (1),megnyitó (1),koronavírus (1),emlékmű (1),Bukta Imre (1),KEMKI (1),természettudományi múzeum (1),múzeumtörténet (1),természettudomány (1),műkincslopás (1),Róma (1), Kassák Múzeum (1),múzeumshop (1),nők (1),Bosch (1),médiaművészet (1),MMOK (1),covid (1),Tesla (1),szecesszió (1),Centre Pompidou (1),Budavár (1),op art (1),Pompidou (1),Klimt (1),interaktivitás (1),installáció (1),Szombathely (1),MOME (1),egyház (1),Schiele (1),Múzeum-kert (1),BTM (1),helytörténet (1),art deco (1),Színháztörténeti Múzeum (1),temető (1),MúzeumCafé könyv (1),Tiszadob (1),Vatikán (1),Madrid (1),OSZMI (1),belsőépítészet (1),Múzeumkert (1),emlékmúzeum (1),Kijev (1),jótékonyság (1),Olaszország (1),beszélgetés (1),művészettörténet (1),Brüsszel (1),gasztronómia (1),Sopron (1),Dalí (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),emlékhely (1),Szendendre (1),kultúrtörténet (1),plakát (1),Leonardo (1),Richard Wagner Múzeum (1),Bayreuth (1),Moszkva (1),Lengyelország (1),emigráció (1),Albertina (1),politikai (1),Sziget Fesztivál (1),digitalizáció (1),akadálymentesítés (1), Bécs (1),bibliofília (1),Prado (1),Magnum Photos (1),Manet (1),Természettudományi Múzeum (1),gyerekeknek (1),dinoszaurusz (1),Vajda Júlia (1),muzeológia (1),Keserü Ilona (1),Vaszary Villa (1),Duchamp (1),Dada (1),Kratochwill Mimi (1),Csernus Tibor (1),Siófok (1),retró (1),irodalomtörténet (1),Palazzo Grassi (1),kultusz (1),BÁV (1),Guggenheim Muzeum (1),gallery weekend (1),Pinault (1),Christie’s (1),Vallauris (1),Guernica (1),François Gilot (1),szeged (1),Metz (1),közösségi oldalak (1),balaton (1),tárlatvezetés (1),olimpia (1),elhurcolt műkincsek (1),Prága (1),MúzeumCafé (1),Toulouse-Lautrec (1),Nagyvilág (1),Népessy Noémi (1),Óbuda (1),Kocsis Zoltán (1),Cloisters (1),Mravik László (1),Garas Kára (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Sinkó Katalin (1),felújítás (1),Rómer Flóris Múzeum (1),védettség (1),hamisítás (1),restitucio (1),könyvtár (1),királynő (1),Nagy-Britannia (1),műemlék (1),szalon (1),Guggenheim Múzeum (1),Kieselbach Galéria (1),MANK (1),kutatás (1),Ani (1),adatbázis (1),városliget (1),progarmajánló (1),Ámos Imre (1),Kimt (1),Műemlék (1),velence (1),Amszterdam (1),stressz (1),Budapest100 (1),egyiptológia (1),Fabényi Júlia (1),Műértő (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Római Iskola (1),MTA (1),porgramajánló (1),Miskolc (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),veduta (1),Kassák Lajos (1),porté (1),oktatás (1),Amerika (1),Trieszt (1),orosz művészet (1),Balaton (1),Sziklakórház (1),krimi (1),Benczúr Gyula (1),törénelem (1),Győr (1),Batthyány Gyula (1),Kína (1),Munkácsy Mihály (1),Debrecen (1),Márffy Ödön (1),Székesfehérvár (1),szobor (1),Google Art Project (1),Lucian Freud (1),Gyarmati Fanni (1),Radnóti Miklós (1),Vaszary János (1),századforduló (1),Művészetmalom (1),dada (1),Rijksmuseum (1),kínai művészet (1),Rozsda Endre (1),Moholy-Nagy László (1),Ernst Múzeum (1),Velázquez (1),Várkert Bazár (1),erdély (1),kina (1),szürrealizmus (1),Matisse (1),Athén (1),fotógráfia (1),Magyar Nemzeti Múzeum (1),teremőr (1),Bálint Ház (1),Elgin-márványok (1),Aristide Maillol (1),bevándorlás (1)