Help Sales ÁSZF
A múzeumok magazinja

Mi a gond a hagyatékokkal?

Mi köti össze Vas Istvánt, Radnóti Miklóst és Ortutay Gyulát? Vast és Radnótit a barátság, a közös műfordításkötet, a közösen átélt munkaszolgálat, az utolsó békés szentendrei napok. Radnótit és Ortutayt mindenekelőtt a szegedi indulás, az együtt töltött párizsi hetek, a Magyar Rádió. Valamint, hogy a három hagyaték (Vasé Szántó Piroskáéval) sorsa ezekben a hetekben az érdeklődés középpontjába került, nem véletlenül.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Elad a New York-i Moma, hogy vehessen

Nem jellemző, hogy egy nagyobb presztízzsel bíró múzeum úgy tegyen szert pénzre, hogy a nyílt piacon elárverez egy tulajdonában lévő műtárgyat. A Museum of Modern Art egyszerűen beadott egy Monet-t a Sotheby'shez.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Radnóti Fanni hagyatékából vásárolt a múzeum

Radnóti Miklós idén februárban elhunyt özvegye, Gyarmati Fanni hagyatékának műtárgyanyagán két aukciós ház osztozik. A Virág Judit Galéria aukcióján négy tétel indult, ebből Lesznai Anna temperaképét meg tudta vásárolni a Petőfi Irodalmi Múzeum.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

56 millió forint egyetlen kötetért – de milyen kötet ez!

Miközben a hazai aukciós házak jobbára nyári szünetet tartanak, a világ nagy árverezői egy percet sem pihennek. Ilyenkor például hűsítő könyvaukciókat szoktak tartani - így volt ez júniusban és júliusban Londonban és Párizsban is. A legmellbevágóbb ár kétség kívül az a 187 ezer euró, amit egy olyan kötetért fizettek a Sotheby'snél Párizsban, amit Baudelaire ajándékozott Manet-nak.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

Breaking News: árverésen vett reneszánsz kőfaragványt a Szépművészeti

A Szépművészeti Múzeum élt elővásárlási jogával, és kikiáltási áron, 2 millió forintért megvásárolta az ismeretlen 15. századi francia mester Krisztus a kereszten című kő domborművét Bedő Rudolf hagyatékából. Mivel ezt a múzeum művészettörténésze, Lengyel László személyesen jelentette be a helyszínen, valamint az árverésen a főigazgató is tiszteletét tette, így ebben az esetben - a pécsi Zsolnay-üggyel ellentétben - biztosan szakmai döntés született.

Tovább
Megosztom ezt a cikket

A múzeumok magazinja

blogavatar

Utolsó kommentek

Címkefelhő

kiállítás (168),MúzeumCafé folyóirat (83),Magyar Nemzeti Galéria (67),Szépművészeti Múzeum (59),kultúrpolitika (45),történelem (41),programajánló (38),politika (38),építészet (36),irodalom (34),műgyűjtés (34),fotográfia (33),kortárs művészet (32),avantgárd (30),Párizs (29),interjú (26),régészet (26),Nemzeti Múzeum (25),Szentendre (23),Petőfi Irodalmi Múzeum (23),múzeumépítészet (23),gyűjteménygyarapítás (21),Ludwig Múzeum (21),iparművészet (20),műkereskedelem (19),grafika (19),restaurálás (18),videó (17),Bécs (17),film (17),néprajz (16),szobrászat (16),Műcsarnok (15),színház (13),digitalizálás (12),műtárgyvásárlás (11),London (11),Capa Központ (11),restitúció (11),élő MúzeumCafé (11),Picasso (10),Liget Budapest (10),festészet (9),Kiscelli Múzeum (9),zene (8),holokauszt (8),Kassák Múzeum (8),Néprajzi Múzeum (8),könyv (7),New York (7),Garas Klára (7),Hopp Ferenc Múzeum (7),Allegro Barbaro (6),Semmelweis Orvostörténeti Múzeum (6),múzeumpedagógia (6),Rippl-Rónai József (6),Iparművészeti Múzeum (6),világháború (6),könyvajánló (6),Román Csarnok (6),Power 50 lista (6),modernizmus (5),Skanzen (5),Vasarely (5),fotóművészet (5),Bauhaus (5),MúzeumCafé díj (5),Berlin (5),kortárs (5),aukció (5),Európai Iskola (5),rendszerváltás (5),Értéktár Program (5),Nyolcak (5),Közlekedési Múzeum (5),konferencia (5),Ady Endre (5),Louvre-Lens (4),szocreál (4),Velence (4),Rembrandt (4),városi séta (4),keleti művészet (4),Baán László (4),örökségvédelem (4),Bálint Endre (4),Élő MúzeumCafé (4),Seuso-kincs (4),Louvre (4),látogatottság (4),Vasarely Múzeum (4),múzeum (4),Pécs (4),képzőművészet (4),wanted (4),MúzeumCafé Díj (4),Balaton (4),Csontváry (4),Bartók Béla (4),kulturpolitika (3),kert (3),ganymed goes europe (3),sport (3),Vaszary-villa (3),internet (3),Erdély (3),műemlékvédelem (3),Aczél György (3),kézirat (3),Derkovits Gyula (3),Budapest Galéria (3),dizájn (3),előadás (3),Trianon (3),Caravaggio (3),Anna Margit (3),I. világháború (3),műtárgyvédelem (3),emlékezet (3),impresszionisták (3),Textúra (3),Magyar Zsidó Múzeum (3),Munkásmozgalmi Múzeum (3),Czóbel Béla (3),MúzeumNegyed (2),Zsolnay (2),1956 (2),Frida Kahlo (2),Barcelona (2),magángyűjtemény (2),Modigliani (2),covid-19 (2),Art Market Budapest (2),Chagall (2),Milánó (2),múzeumi rendszer (2),ajánló (2),Vadak (2),relikvia (2),Román csarnok (2),pop art (2),Szeged (2),MűvészetMalom (2),Holokauszt (2),Fővárosi Képtár (2),címlap (2),divat (2),Ország Lili (2),MúzeumCafé könyvek (2),zsidóság (2),Vermeer (2),múzeumelmélet (2),Lektorátus (2), (2),művészettörténet (2),Art Capital (2),fotó (2),fortepan (2),Artpool (2),Szántó Piroska (2),Kecskemét (2),Magyar Nemzeti Múzeum (2),Képzőművészeti Egyetem (2),Fortepan (2),dokumentum (2),örökség (2),Csinszka (2),emlékhely (1),Olaszország (1),Sopron (1),nők (1),kastély (1),vadászat (1),kastélypark (1),Bosch (1),Andrássy (1),megnyitó (1),kommunikáció (1),Velencei Biennále (1),emlékmű (1),KEMKI (1),médiaművészet (1),jótékonyság (1),popzene (1),várostörténet (1),Múzeumok Éjszakája (1),portré (1),Disputa (1),etnográfia (1),műkincslopás (1),animáció (1),El Kazovszkij (1),Budapesti Történeti Múzeum (1),OSZMI (1),múzeumshop (1),akadálymentesítés (1),Dalí (1),cirkusz (1),Városliget (1),történetelem (1),Budapest (1),Tesla (1),gasztronómia (1),digitalizáció (1),plakát (1),Szombathely (1),Sziget Fesztivál (1),politikai (1),Brüsszel (1),Szendendre (1),ICOM (1),Hold (1), Kassák Múzeum (1),múzeumtörténet (1),covid (1),díjátadó (1),Pulszky Társaság (1),közösségi média (1),marketing (1),koronavírus (1),turizmus (1),Bábszínház (1),reneszánsz (1),Dürer (1),Róma (1),természettudomány (1),természettudományi múzeum (1),MMOK (1),Schiele (1),Klimt (1),MOME (1),installáció (1),emlékmúzeum (1),egyház (1),interaktivitás (1),Budavár (1),Centre Pompidou (1),Kijev (1),Moszkva (1),emigráció (1),Albertina (1),kultúrtörténet (1),Lengyelország (1),Leonardo (1),Bayreuth (1),Richard Wagner Múzeum (1),Múzeum-kert (1),BTM (1),gender (1),belsőépítészet (1),Színháztörténeti Múzeum (1),Madrid (1),Pompidou (1),szecesszió (1),op art (1),temető (1),Magyar Képzőművészeti Egyetem (1),Vatikán (1),Múzeumkert (1),Tiszadob (1),art deco (1),MúzeumCafé könyv (1),helytörténet (1),beszélgetés (1),Moholy-Nagy László (1),balaton (1),tárlatvezetés (1),királynő (1),Vaszary Villa (1),Keserü Ilona (1),Dada (1),Duchamp (1),Nagy-Britannia (1),könyvtár (1),MANK (1),Guggenheim Múzeum (1),kutatás (1),adatbázis (1),restitucio (1),szalon (1),Csernus Tibor (1),Kratochwill Mimi (1),retró (1),Siófok (1),Guernica (1),Vallauris (1),szeged (1),François Gilot (1),gyerekeknek (1),dinoszaurusz (1),Magnum Photos (1),muzeológia (1),Prado (1),bibliofília (1),Természettudományi Múzeum (1),Manet (1),Kieselbach Galéria (1),Rómer Flóris Múzeum (1),Vajda Júlia (1),BÁV (1),védettség (1),hamisítás (1),Ani (1),műemlék (1),Vaszary János (1),Lucian Freud (1),Bukta Imre (1),műtárgylopás (1),veduta (1),Benczúr Gyula (1),Rozsda Endre (1),Matisse (1),olimpia (1),Kocsis Zoltán (1),Prága (1),elhurcolt műkincsek (1),MúzeumCafé (1),Nagyvilág (1),felújítás (1),Toulouse-Lautrec (1),Népessy Noémi (1),Óbuda (1),Cloisters (1),Ámos Imre (1),Mravik László (1),Garas Kára (1),Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1),Sinkó Katalin (1),közösségi oldalak (1),Metz (1),Budapest100 (1),egyiptológia (1),MTA (1),Kimt (1), Bécs (1),velence (1),Műemlék (1),porgramajánló (1),Római Iskola (1),Munkácsy Mihály (1),kina (1),Kína (1),Műértő (1),Molnár-C. Pál Múzeum (1),Fabényi Júlia (1),stressz (1),Amszterdam (1),Kassák Lajos (1),orosz művészet (1),porté (1),oktatás (1),Amerika (1),Trieszt (1),Balaton (1),Győr (1),Csontvary Kosztka Tivadar (1),Miskolc (1),krimi (1),Sziklakórház (1),Batthyány Gyula (1),törénelem (1),szürrealizmus (1),erdély (1),századforduló (1),progarmajánló (1),Művészetmalom (1),dada (1),Rijksmuseum (1),kínai művészet (1),városliget (1),Guggenheim Muzeum (1),Pinault (1),Christie’s (1),Palazzo Grassi (1),irodalomtörténet (1),gallery weekend (1),kultusz (1),Radnóti Miklós (1),Gyarmati Fanni (1),Elgin-márványok (1),Aristide Maillol (1),Athén (1),Velázquez (1),Várkert Bazár (1),Ernst Múzeum (1),Bálint Ház (1),teremőr (1),Debrecen (1),Márffy Ödön (1),Székesfehérvár (1),szobor (1),fotógráfia (1),Google Art Project (1),bevándorlás (1)